GRANICA TŁUMACZÓW 5:2 SUDETY MIĘDZYLESIE

Aktualności

Porażka z Tęczą

• autor: tlumaczow, 2012-10-07 17:36

Porażka z Tęczą !!!

W VII kolejce zmierzyliśmy się w derbach Gminy Radków z Tęczą Ścinawka Dolna. Na przedmeczowej zbiórce w kadrze Granicy  pojawiło się  16 zawodników. Do spotkania Granica przystąpiła niemal w najmocniejszym składzie i była bardzo zmotywowana.

Już od początku meczu Granica osiągnęła delikatną przewagę w posiadaniu piłki, natomiast Tęcza notowała dużo strat w środku pola. Zawodnicy Granicy za wszelką cenę chcieli zdobyć pierwsi bramkę i spokojnie kontrolować przebieg meczu. W 20 minucie Granica przeprowadza ładną zespołową akcję, po której bramkę z 3 metrów zdobywa Mirosław Karpierz który przełamuje niemoc strzelecką. Po golu nadal naciskamy na gospodarzy ale nie potrafimy strzelić gola. W 30 minucie czerwoną kartkę otrzymuje kapitan Granicy Wojciech Domagała, który nie trafia w piłkę tylko w zawodnika Tęczy. Pierwsza połowa kończy się prowadzeniem Granicy 0:1.

Drugie 45 minut to zdecydowane ataki Tęczy która ma przewagę jednego zawodnika na bramkę Granicy. Przez całą drugą połową drużyna z Tłumaczowa w większości czasu tylko się broniła, a akcje które miała pod bramką gospodarzy można policzyć na palcach jednej dłoni. Około 75 minuty ataki Tęczy przynoszą efekt w postaci gola, którego po wrzutce jednego z zawodników Tęczy strzela Paweł Stelmach. Obrona drużyny z Tłumaczowa dwoiła się i troiła żeby dowieść chociaż do końca meczu jeden punkt. Niestety w 90 minucie sędzia dyktuje rzut karny po faulu Mateusza Kuczaja na zawodniku Tęczy. Rzut karny pewnie wykorzystuje gracz ze Ścinawki Dolnej a my nie jesteśmy już w stanie nic zrobić i wyrównać.

Zdecydowanie czerwona kartka dla zawodnika Granicy ustawiła przebieg meczu. Tęcza osiągnęła przewagę w posiadaniu piłki i akcjach pod naszą bramką, wykorzystując przewagę jednego zawodnika. Co by było gdyby zawodnik Granicy nie dostał czerwonej kartki? Można tylko gdybać… Mimo wyniku na naszą nie korzyść forma Granicy rośnie i mam nadzieję że zaczniemy zdobywać seryjnie punkty tak jak to było w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu.

Zarząd Granicy Tłumaczów, zawodnicy oraz ludzie zaangażowani w działalność klubu serdecznie dziękują za grę w naszych barwach Dariuszowi Jaroszowi który niestety wraca za „wielką wodę” i nie będzie mógł nam już pomóc. Dariusz Jarosz rozegrał 6 spotkań i zdobył jedną bramkę. Jeszcze raz dziękujemy i liczymy na powrót w najbliższej przyszłości!