GRANICA TŁUMACZÓW   WLKS Wambierzyce

2014-05-25, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

Ważna wygrana Granicy po zaciętym meczu !

W 22 kolejce zmierzyliśmy się z drużyną Wlks Wambierzyce. Na przedmeczowej zbiórce trener Adam Gadacz miał do dyspozycji 17 zawodników. Do spotkania Granica podeszła bardzo zmotywowana.

Pierwsze 15 minut to głównie walka w środku pola. W kolejnych minutach główne role w obu drużynach rozgrywali skrzydłowi którzy za wszelką cenę chcieli zaskoczyć rywala dośrodkowaniem w pole karne lub strzałem z dystansu. Zarówno Wlks jak i Granica miały swoje sytuacje na strzelenie gola. Trzeba zaznaczyć że to drużyna z Wambierzyc miał takie okazje że powinna prowadzić 1:0 a nawet 2:0, ale dzięki dobrze dysponowanemu bramkarzowi Granicy Wojciechowi Kobierskiemu pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo ospale. Od 55 minuty Granica osiągnęła przewagę w posiadaniu piłki na połowie rywala i próbowała swoich sił w strzałach z dystansu. W 65 minucie w polu karnym zostaje faulowany gracz Granicy Kamil Orwat i sędzia dyktuje „jedenastkę” którą bez problemu wykorzystuje sam poszkodowany. Kolejne minuty to dalsze ataki Granicy i wielka chęć to podwyższenia prowadzenia. Drużyna Wlks – u bardzo się otworzyła i co chwilę była nękana kontrami Granicy. W 80 minucie na 20 metrze zostaje sfaulowany Dawid Przybysz i mamy rzut wolny, który zamieniamy na bramkę  i jest 2:0 dla Tłumaczowa po strzale Dawida. W ostatnich minutach mieliśmy jeszcze kilka okazji na strzelenie bramki ale niestety zabrakło zimnej krwi pod bramką Wambierzyc. Spotkanie kończy się wygraną Granicy 2:0.

Podsumowując. Pierwszy raz w sezonie nie straciliśmy bramki w meczu ligowym i zagraliśmy bardzo uważnie w obronie. Warto zaznaczyć, że Wlks ma bardzo szybkich skrzydłowych ale niestety nie mają „egzekutora” takiego jakim w ostatnich latach był Grzegorz Górecki. Do zdobycia jest jeszcze 12 punktów i wszyscy mamy chęć na zgarnięcie pełnej puli. Hey Granica !